Ana sayfa Editörden Taşgetiren: Operasyonlar ibadet katmanını vuruyor. ‘İhanet’ katmanının önemli bir kısmı yurt dışına...

Taşgetiren: Operasyonlar ibadet katmanını vuruyor. ‘İhanet’ katmanının önemli bir kısmı yurt dışına kaçtı

PAYLAŞ

Bülent Arınç ve Kadir Topbaş’ın damadının tahliyesini değerlendiren Star yazarı Ahmet Taşgetiren, bu görüntünün ‘Adamını bulan’ ya da ‘Adamı olan’ın bir şekilde kurtulduğu tarzında bir algıya yol açtığını söyledi.

Teşgetiren, “On binlerce insan tutuklu durumda. Yüz bini aşkın insan da ya kamuda ihraç edilmiş ya da açığa alınmış durumda. Oysa içerdeki insanların bir kısmının henüz iddianamesi bile yok, ihraç edilen ya da açığa alınanların ne ile suçlandıkları net değil.” dedi.

Gülen grubuna yönelik düzenlenen operasyonların ibadet katmanını vurduğunu da söyleyen Taşgetiren, “İhanet katmanının önemli bir kısmı yurt dışına kaçtı” dedi.

Taşgetiren’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanı başta bir kategorileştirme yaptı. İbadet, ticaret, ihanet katmanı şeklinde.

Şimdi çok yaygın kanaat şu ki, operasyonlar özellikle ibadet katmanını vuruyor. “İhanet” katmanının önemli bir kısmı yurt dışına kaçtı, bir kısmı 15 Temmuz darbe girişimi ile ilişkisi sebebiyle yargılanıyor ama “iltisaklı” kapsamına sokulan yüzbinler bir şekilde darbe yemiş durumda.

Hani Ak Parti’nin “Kimsesizlerin kimsesi olmak” gibi bir söylemi vardı.

Formül nasıl bulunur bilmiyorum ama şu anda FETÖ iltisakı sebebiyle içeri alınan ya da kamudan ihraç edilen – açığa alınan ama “ulaşacak kimsesi olmayan” insanların “Kimsesi olmak” gibi bir zaruret var.

Adalet olsun. Adalet mülkün temelidir.

Geciken adalet olmasın.

OHAL Komisyonu “işin komisyona havalesi” gibi bir formüle dönüşmesin.

Yazının tamamı için…