Ana sayfa Editörden Selvi: AK Parti bir süredir yeni bir hikâye yazamıyor, Türkiye’nin önüne yeni...

Selvi: AK Parti bir süredir yeni bir hikâye yazamıyor, Türkiye’nin önüne yeni bir vizyon koyamıyor

PAYLAŞ

AK Parti’nin 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin önüne özgürlüklerden ve demkrasiden oluşan bir demet sunması gerektiğini söyleyen Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AK Parti’nin bir süredir yeni bir hikaye yazamadığını söyledi.

Selvi’nin yazısının ilgili kısmı şöyle:

16 Nisan referandumu gösterdi ki, AK Parti gençlerden, eğitimli kesimlerden, büyük şehirlerden ve kendi döneminde oluşan yeni sosyolojiden daha az oy alıyor. Çünkü AK Parti bir süredir yeni bir hikâye yazamıyor. Türkiye’nin önüne yeni bir vizyon koyamıyor. Oysa 15 Temmuz’da darbeyi önleyen bir hareket olarak Türkiye’nin önüne demokrasi ve özgürlüklerden oluşan bir demet sunması gerekiyordu. Kitleler daha iyi bir gelecek sunduğu için AK Parti’yi hep iktidar yaptı. Yeni dönemin ipuçları açısından Erdoğan’ın kongre konuşması önemli olacak. Cumhurbaşkanı’nın “manifesto” gibi bir konuşma yapması bekleniyor. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, ileri demokrasi ve özgürlükleri esas alan, “Cumhurbaşkanlığı vizyon belgesi”ni açıklamıştı. AK Parti kongresinde konuşma metninden ayrı olarak, “İleri demokrasi belgesi” yayınlanmıştı.

AK Parti, 1. Erdoğan döneminde Türkiye’ye büyük hizmetler yaptı. 2. Erdoğan döneminde ise Türkiye’nin sıçrama yapması hedefleniyor. ‘Çare Drogba’ değil, ileri demokrasi…

Yazının tamamı için…