Ana sayfa Editörden “Fotoğraf Saray’dan sevis edildi”

“Fotoğraf Saray’dan sevis edildi”

PAYLAŞ

Sözcü yazarı Can Ataklı, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Abdullah Gül, gazeteci Fehmi Koru ve Erdoğan’ın Başdanışmanlarından Şükrü Karatepe’nin yer aldığı fotoğrafların Saray’dan servis edildiğini iddia etti. Ataklı’nın iddiasına göre, Erdoğan’ın emekli etmeyi düşündüğü Hulusi Akar için Ağustos’tan önce kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor.

Ataklı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bu fotoğraflar aslında referandumdan bir ay kadar önce medyaya servis edilmiş. Her ne kadar Odatv’de yazan Balyoz sanıklarından emekli amiral Türker Ertürk fotoğrafları yine eski bir
subaydan aldığını söylese de aynı anda birçok gazete ve televizyona bu fotoğraflar gitmiş. Örneğin ilk önce Hürriyet Gazetesi’ne servis edildiği ancak bu gazetenin fotoğrafları kullanmadığı
söyleniyor.

Nedense diğer bazı medya kuruluşları da bu fotoğrafları referandumdan önce kullanmamışlar. Referandumdan sonra ise fotoğraflar sosyal medya üzerinden dağıtıldı. Bazı güvenilir kaynaklardan aldığım bilgiye göre fotoğrafların dağıtım merkezinin saray olduğu ileri sürülüyor.

Saray neden böyle bir şeye gerek duysun?

Söylentilere göre Erdoğan darbe gecesinden bu yana Akar’dan şüphe ediyor. Ancak bizzat kendi deyimi ile “dere geçilirken at değiştirmek” istemediği için bugüne kadar Akar’la ilgili bir tasarrufta bulunmadı hatta tüm yurtdışı gezilerinde yanında taşıdı.

Ancak önümüzdeki ağustos ayında Hulusi Akar’ın emekli edileceği konuşuluyor. Bu nedenle ağustostan önce kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyormuş. Saraya yakın bazı kaynaklarım Akar’ın cemaatle çok yakın olduğunu ama gelişmeler beklendiği gibi gitmeyince nötr davrandığını sarayın da bundan hiç hoşlanmadığını söylediler.

Yazının tamamı için…