Ana sayfa Editörden Enver Aysever: Oylarınızı açıklayın. Demokrasi kahramanı(!) Hande Fırat öncülük et

Enver Aysever: Oylarınızı açıklayın. Demokrasi kahramanı(!) Hande Fırat öncülük et

PAYLAŞ

BirGün Yazarı Enver Aysever Doğan Medya Grubu’nu eleştirdi. İrfan Değirmenci’nin kovulmasını hatırlatan Aysever yazısında, “Sedat Ergin, Ayşe Arman, Şirin Payzın, Ertuğrul Özkök ve diğerleri açıklasınlar oylarını bakalım hepsini kovabiliyor mu patron?” dedi.

Aysever’in yazısının ilgili kısmı şöyle:

Fatih Çekirge “evet” deyince alkış alacak, Değirmenci “hayır” deyince kovulacak, bunun önüne nasıl geçilir derseniz, gayet kolay. Sedat Ergin, Gülse Birsel, Ayşe Arman, Şirin Payzın, Ahu Özyurt, Nevşin Mengü, Fikret Bila, Ertuğrul Özkök ve diğerleri açıklasınlar oylarını bakalım hepsini kovabiliyor mu patron? Ben bunu söylerken Emin Çapa fırsatı tepmemiş oturmuş boş bulduğu sabah koltuğuna… Bir de yalancı kahramanlar var onlara hiç ağzımı açmıyorum. Muhalefet rantını yiyen, zor dönemeçte gıkı çıkmayanlar… İnsanın “fıtrat”ı bozuk olunca er ya da geç yüzünü gösterir…

Doğan çalışanlarını ben istifaya davet etmiyorum, sadece biraz cesaret. Başkası için değil, kendiniz için yapın bunu. Havuz medyasının şımarıklığına, tetikçiliğine, kibrine karşı birlik olun. Oylarınızı açıklayın. Haydi demokrasi kahramanı(!) Hande Fırat öncülük et, merak etme sarayın sana borcu var! Ha diyeceksiniz ki Hande, Ahmet Hakan, Hakan Çelik ve diğerleri gazetecilikle değil başka işlerle meşgul… Bak onu anlarım işte… Sahi gizli de değil bu, Mehmet Ali Yalçındağ güzelce yazmıştı damat Bakan Albayrak’a!

Yazının tamamı için…