Ana sayfa Genel Darbecilerle mücadele sürüyor! 81 yaşındaki Ayşe Özer, vakfettiği evinden çıkarılıyor

Darbecilerle mücadele sürüyor! 81 yaşındaki Ayşe Özer, vakfettiği evinden çıkarılıyor

PAYLAŞ

Izmir’de yaşayan 81 yaşındaki Ayşe Özer, 40 yıl önce vakfettiği ve öldükten sonra vakıf üzerine geçmesi gereken evinden atılmak isteniyor. Ayşe Özer’den bir de 2016’dan beri evinde ‘işgalci’ olduğu gerekçesiyle 45 bin lira kira istendi!

Ayşe Özer, vefat etmiş eşi İsmail Hakkı Özer ile yıllarca çalışarak bir ev ve dükkan sahibi oldu. Vefatlarından sonra mülklerini İstihkam Vakfı’na kalmak şartıyla vakfeden Ayşe Özer, şimdi kendi evinden ‘işgalci’ olduğu gerekçesiyle çıkarılmak isteniyor. Gerekçe ise darbecilerle mücadele!
15 Temmuz darbe girişiminin ardından el konulan vakfa bağış yapan Özer’e 2016’dan bu yana birikmiş 45 bin liralık kira bedeli de talep ediliyor. Kendi evinden kovulmak istendiğini kaydeden Ayşe Özer “Kendi evime kira ödememi istiyorlar, evi boşaltmazsam kolluk kuvvetiyle boşaltmakla tehdit ediyorlar” dedi.

VAKIF HUKUKU VAKFEDENLER ÖLDÜKTEN SONRA GEÇER DİYOR AMA…

İstihkam Vakfı’na hükümet tarafından el konulup Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi üzerine, Vakıflar İzmir Bölge Müdürlüğü harekete geçti. Vakfedilen dükkanın işletmesini 2017 yılında devralan Müdürlük, tepkiler üzerine Ayşe Teyze’nin evinin boşaltma talebini ise askıya almıştı. Hukukçuların, vakfedenlerin ikisinin de vefatından sonra gayrimenkullerin ancak vakıfların kullanımına geçeceğini belirtmesi rağmen Müdürlük, Ayşe teyzeden bir kez daha 30 gün içinde evin boşaltılması istedi.

45 BİN LİRA KİRA TALEP EDİLDİ

Gözyaşları içinde karşılaştığı hukuksuzluğu dile getiren Ayşe teyze, “Hem evimden zorla çıkaracaklarını söylüyorlar üstüne birde 2016 yılından beri işgalcisin burada diyerek 45 bin TL kira istiyorlar” ifadelerini kullandı.