Ana sayfa Manşet Bahçeli’den kabine açıklaması: Pazarlık yapmadık

Bahçeli’den kabine açıklaması: Pazarlık yapmadık

Bahçeli, Erdoğan'ın açıkladığı kabinenin başarılı olacağına inandığını söyledi. MHP lideri, partisinin beklenti ve pazarlık içinde olmadığını söyledi. Bahçeli, Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım'ın MHP'nin gizli pazarlık yaptığı yönündeki iddialarını da eleştirdi.

PAYLAŞ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de bakanların yemin törenine katıldı. Yemin töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli, “Yeni kabine hayırlı, uğurlu olsun” dedi. MHP lideri, şunları söyledi:

“Kabine üyelerinin yemin töreni için geldik. Milletimize, demokrasimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyoruz. Henüz daha hepsini tanıma imkanı bulmuş değiliz ancak dağıtılan özgeçmişlere baktığımız zaman siyasi var, bürokrat var ve serbest hayattan şahıslarla bir kabine olduğu görülüyor. Demek ki bugünkü kabinenin yapısı, bütün birikim ve tecrübelerini uygulamaya dökebilecek bir misyonu yüklenmiş, başlarında da sayın Cumhurbaşkanı olacak. Allah hayırlı uğurlu etsin.” .

‘DENETİM VE DENGE SORUMLULUĞUNU MİLLET BİZE VERDİ’

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şu an için Türkiye’nin beklenti ve taleplerine ve 2023 yılı hedeflerine yönelik bir uygulama kabinesi olarak dikkat çekmektedir, ben başarılı olacaklarını düşünüyorum. MHP olarak yasamada üzerimize düşeni yerine getireceğiz. Denetim ve denge sorumluluğunu millet bize vermiştir, inşallah başarılı olacağız” dedi.

Gazetecilerin, “Neden hükümette yer almadınız?” sorusuna Bahçeli, “Bu prensip meselesi, MHP Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oluşumu sırasında pazarlığı esas almamıştır, bir beklenti içinde olmamıştır. Tamamen bir sistemin en etkin ve verimli şekilde uygulanması noktasında gayret göstermiştir” şeklinde yanıt verdi.

GAZETECİ YILDIRIM’A ELEŞTİRİ

Habertürk yazarı Abdurrahman Yıldırım’ı eleştiren Bahçeli şunları söyledi: “Dün akşam menkul kıymetler borsasından yetişen bir zat, Abdurrahman Yıldırım isimli zat ‘Çok gizli bir pazarlık var burada’ diyor ve hala kafayı buraya takmış, kamuoyunu yönlendirmeye çalışıyor. TBMM’yi MHP’yi menkul kıymetler borsasında hissedar olan bir anonim şirkete dönüştürmesin.”