Ana sayfa Editörden Hıncal Uluç: “Şenol Güneş’in ezeli korkaklığı bir kere daha sahneye çıktı”

Hıncal Uluç: “Şenol Güneş’in ezeli korkaklığı bir kere daha sahneye çıktı”

PAYLAŞ

Sabah Yazarı Hıncal Uluç, UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final karşılaşmasında, Lyon’a penaltılarda kaybeden Beşiktaş Avrupa’ya veda etmesine, “Şenol Güneş’in bize 2002’de Dünya Şampiyonluğunu kaybettiren ezeli korkaklığı bir kere daha sahneye çıktı.” dedi.

Uluç’un yazısının ilgili kısmı şöyle:

Avrupa Ligi Şampiyonluğu bu yıl Beşiktaş’ın önüne altın tepside getirilmişti. Çeyrek finalde rakibi, bugün İkinci Ligde oynayan Eskişehir, Malatya’yı bile zor eleyecek Lyon’du. Geri kalanların hali pür melali de Lyon’dan farklı değildi.
Beşiktaş Lyon’u iki maçta da kolay, rahat geçerek yarı finale kalacak, sonra da fazla zorlanmadan kupayı kaldıracaktı..
Ama Şenol Güneş’in bize 2002’de Dünya Şampiyonluğunu kaybettiren ezeli korkaklığı bir kere daha sahneye çıktı.

Önce Lyon’u orda paramparça etmek, bitirmek şansını kaçırdık. Dağları bekleyen korku, bir de yenilgi getirdi üstelik..
Gözleri önünde oynanan futbolu okuyamayan, oyuna gerekli dokunmayı zamanında yapmayı beceremeyen Beşiktaş Teknik (!) Direktörü, Lyon’un davul zurna çalarak gelen galibiyet golünü resmen bekledi.

….

Niye?. Korkak Şenol, aylardır sakat Caner’i “İyileşti” diye kadroya alınca, Ömer’den vazgeçmiş..
Olmaz ama, hadi olabilir, diyelim iyi niyetle..
Adriano, yani sol bek sakatlanıp çıkarken, sol bek Caner değil de sağ bek Beck oyuna giriyorsa, o zaman o Caner, o Ömer’in yerine 18’e niçin alındı, bir aklı selim sahibi söyler mi?.
Oyun 2-1.. İki tarafa da gol lazım..
Lyon gol üstüne gol kaçırırken, hem savunmayı güçlendirmek, hem de hücuma destek olmak için, harika kanat akınları yapan Caner gene düşünülmezse ve oyuna Necip ve Tolgay alınırsa, Caner’in çağrılmasının göstermelik olduğu gerçeği arşa çıkmaz mı?.
Caner’e gösteri uğruna, takımı mutlak kazanması gereken maçta forvet yedeği olmadan sahaya süren adama ne denir, peki?. Adını siz koyun..

Yazının tamamı için…