Ana sayfa Spor Galatasaray’da kritik Falcao zirvesi

Galatasaray’da kritik Falcao zirvesi

Galatasaray, Monaco’nun Kolombiyalı golcüsü Radamel Falcao’nun transferi için girişimlerini sıklaştırıyor.

PAYLAŞ

Sarı-Kırmızılı kulübün bu transfer için yetkilendirdiği menajer Ahmet Bulut’un önümüzdeki hafta içinde Fransa’ya bir kez daha giderek 33 yaşındaki oyuncunun Galatasaray’a gelebilmesi adına temasları yoğunlaştıracağı öğrenildi. Bulut’un, Monaco kulübünün yetkilileriyle bir araya gelerek hem onların isteklerini bir kez daha dinleyip hem de Sarı-Kırmızılıların teklifini masaya yatıracağı bildirildi. Monaco’nun yıllık 8 milyon Avro’yu bulan maliyetini yüksek bulduğu için elinden çıkarmak istediği Falcao’yu Galatasaray bonservis ödemeden kadrosuna katmak istiyor. Ancak Fransız kulübünün, forvet hattına henüz istediği isimleri alamadığından Kolombiyalı yıldızını şu an için bonservissiz göndermeye sıcak bakmadığı belirtildi. Menajer Bulut’un, Monaco yetkilileriyle bu konuyu yeniden görüşeceği kaydedildi. Fransız basını, Falcao’nun transferi konusunda Galatasaray’ın istekli olduğunu, Sarı-Kırmızılıların bir yandan da yıldız futbolcuyla maaşı hakkında görüşmelerini sürdüğünü yazdı. Falcao’nun yıllık 6 mimyon Avro garanti para istediği, Galatasaray’ın bu rakamı aşağıya çekmek için temaslarını devam ettirdiği öğrenildi.

MARIANO: TEKLİF ALMADIM

Galatasaray’ın Brezilyalı sağ beki Mariano, Sarı-Kırmızılıların Avusturya kampında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın şampiyonluktan başka hedefinin olamayacağını vurgulayan Mariano, “2 senedir şampiyon olan bir takım var. Galatasaray formasıyla mücadele ediyorsanız zaten şampiyonluktan başka bir hedef olamaz. Şimdi üçüncü sene de hedefimiz yine aynı olacak. Mutlaka şampiyonluk için mücadele edeceğiz” dedi.
33 yaşındaki oyuncu, “Rakiplerimize bakıyorsunuz; yaptıkları transferler var. Mutlaka güçlenmeleri ve yeni oyuncular getirmeleri gerekiyor. Çünkü önlerinde 2 sene üst üste şampiyon olmuş bir Galatasaray var. Onların da hedefi tabii bizi yenip, önümüze geçip, tekrar şampiyon olabilmek. Bizim de aynı şekilde 2 senedir şampiyon olduğumuz için bu başarıyı devam ettirmemiz ve bunu sürekli hale getirmemiz gerekiyor. O yüzden de yapılan transferler var. Mutlaka aramıza yeni arkadaşlarımız da katılabilir. Bundan önce yapılan transferlerin hepsi kaliteli ve iyi oyuncular. Avrupa’da da mücadele edeceğimiz için böyle geniş bir kadro kurmamız gerekiyor” diye konuştu. Teknik direktör Fatih Terim ile ilgili düşüncelerini de paylaşan Mariano, “Çok fazla anlatmama gerek yok bence. Kazanılan başarılara bakıldığında her şey ortaya çıkıyor. Geldiğinden beri takımın nasıl yükselişe geçtiği ortada. Konuşmaktan ziyade elde edilen başarılar, onu en güzel şekilde ifade ediyor” dedi. Transfer döneminde herhangi bir teklif almadığını ifade eden Mariano, “İspanya liginden herhangi bir teklif almadım ama size öyle bir teklif geldiyse bana söyleyebilirsiniz (gülerek)” açıklamasında bulundu.