Ana sayfa Gündem CHP’li Veli Ağbaba: AKP’de çözülme başladı, Davutoğlu’nun sözleri araştırılsın

CHP’li Veli Ağbaba: AKP’de çözülme başladı, Davutoğlu’nun sözleri araştırılsın

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yeni parti kuracağı konuşulan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, AKP'nin kuruluşunun yıl dönünümü etkinliğindeki, "Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz" sözlerinin araştırılmasını istedi.

PAYLAŞ

Ağbaba, “Ve apaçık,7 Haziran sonrası yaşanan terör olaylarında paylarının sorumluluklarının olduğunu, bunlar açıklanırsa insan içine çıkamayacaklarını kastetmektedir. Yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı, sakat kaldığı bu olaylarda, sorumluluğu ya da ihmali olanların cezası tabii ki insan içine çıkamamakla sınırlı kalmamalıdır. Kaldı ki Davutoğlu’nun sözleri, ihmalden çok daha fazlasını akla getirmekte, kimi yetkililerin terör olaylarında bizzat sorumluluğu olma ihtimalini de düşündürmektedir” diye konuştu.

Ağbaba konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Derin AKP’de çözülme başladığını görüyoruz. 7 Haziran-1 Kasım dönemi AKP’nin en karanlık dönemidir. Bu nedenle bahsedilen süreçte yaşanan tüm olayların hem güvenlik hem de siyasi boyutlarıyla aydınlatılması gerekmektedir.

Bu konuda acilen Davutoğlu’nun da bildiklerini açıklamasını bekliyoruz. Bu Ülkeye Başbakanlık etmiş bir insanın, hala 82 milyon insana karşı sorumluluğu var, bunu unutmamasını gereğini yapmasını bekliyoruz”